Kışlık Hamile Elbiseleri

0
2194

Hamilelik dönemi kadınlar üzerinde hem hormonal hem fiziksel olarak büyük değişikliklere sebep olur. Özellikle hamileliğin 3. ayından itibaren karnın büyümesi, eldeki mevcut kıyafetlere girmeyi zorlaştırmakta bu sayede hamile kıyafetlerine yönelmeyi zorunlu kılmaktadır.

Hamile Kıyafetlerinin Özellikleri

Karın bölgesinin gitgide büyümesi, hamilelik döneminde kıyafet bulmayı oldukça zor bir hale getirmektedir. Hamile modası diye ayrı bir moda akımı olması bu kıyafet seçimini daha kolay bir hale getirmeyi başarmaktadır.

Siyah-Çiçekli-Hamile-Elbisesi

Hamile kıyafetlerinin genel özellikleri, alt giyimde bel kısmında geniş lastiklerin kullanılması, üst kısımda ise göğüs altından bollaşan tercihlerin oluşmasıdır. Tüm bunlar göz önüne alındığında ise en rahat hamile kıyafeti olarak elbiseler belirlenmektedir.

Hamile Elbise Modelleri

Son zamanlarda ünlü giyim markaları bile özel hamile kreasyonları üretmeye başlamıştır. Hamile kreasyonlarında en geniş paya sahip olan hamile elbise modelleri, göğüs altından bollaşmaya başlayan ve çoğunlukla diz altına kadar uzun olan elbiselerdir. Renk ve desen olarak sezonun moda renk ve desenlerinin kullanıldığı bu elbise modelleri mevsimlere göre de değişiklik göstermektedir.

Kışlık Hamile Elbise Modelleri

Kış aylarının gelmesiyle hamileleri de ne giyeceğim telaşı sarmaya başlamış durumda. Ünlü markaların kreasyonları incelendiğinde bu konuda pek çok alternatif bulunmaktadır. Bu alternatifler sırasında kışın en sıcak tutan kumaş türü olan triko kumaşlara dair elbise seçeneklerine de rastlamak mümkündür.

Triko elbiseler genel olarak tek renk olarak karşımıza çıkmakta ve dar kesimleri ile vücut hatlarına güvenen ve göbeklerini saklamak istemeyen hamilelerin ilk tercihleri olmaktadır. Özellikle kendinden boyuna desenli modelleri ile piyasaya çıkmış olan triko elbiseler, hem daha ince görünmeyi sağlamak da hem de göbekli halleriyle oldukça sempatik görünen hamilelerin sempatikliği arttırmaktadır.

Kış aylarında kalın kumaşlardan yapılacak ve tüllerde desteklenecek hem spor hem şık elbiseler de hamilelerin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Mevsimden dolayı uzun kollu olarak üretilen bu elbiseler, göğsün altından bollaşmakta ve tüllerle desteklendiğinden dolayı hem sıcak tutulmasını sağlamakta hem de güzel bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

Tesettür Kışlık Hamile Elbiseleri

Piyasada yer alan hamile elbiselerinin çoğunun diz hizasında olması tesettür giyimi tercih eden hamilelerin imkânlarını zorlamaktadır. Bu sebeple genel olarak pantolon ve tunik takımları tercih eden hamileler, şık davete gitmeleri gerektiğinde kıyafet seçmek konusunda oldukça sıkıntı çekmektedirler.

Son zamanlarda gelişen tesettür modası bu konuya da el atmayı başarmış ve tesettür hamile elbiseleri konusunda modeller ortaya çıkartarak bu sorunu ortadan kaldırmıştır. Genel olarak tek renk olan hamile elbisesi modelleri, tesettür giyimde de göğüs altından bollaşmakta ve ayak bileklerine kadar inmektedir. Bu sayede hem hamilelerin göbek kısımları rahat etmekte, hem de şık bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Uzun kollu olduğu gibi kolsuz da olan hamile elbise modeller, kolsuz modeller tercih edildiğinde içerisine düz renk uzun kollu gömlekler ile giyilmekte ve önemli bir şıklık oluşturmaktadır.

YORUMSUZ

CEVAPLA