Hamilelikte Giyinmenin Püf Yolları

0
1222

Hamilelik döneminde alınan kilolardan ve vücuttaki değişimlerden dolayı anne adayları dolaplarındaki kıyafetleri kullanamıyor ve yeni kıyafetler almaları gerekebiliyor. Hamileliğin ilk üç ayında genellikle bayanlar kendi kıyafetlerini giymeye devam edebilirler. Çünkü ilk üç ayda kilo alımı çok yavaş olmaktadır. Hatta hiç kilo almayan ve kilo veren bayanlarda olabilmektedir. Hamileliğin ilk üç ayından sonra kilo alımı hızlanacak, karın büyüyecek ve kol, ayak ve bacaklarda şişmeler olabilecektir. Bu safhalarda eski kıyafetlerinizi bırakıp daha rahat giysiler ve ayakkabılar gerekecektir.

hamile-giyim-15

Hamilelikte Hangi Kıyafetler Giyilmeli?

Eşofmanlar, rahat geniş şortlar, bol üstler, rahat elbiseler, hamile kıyafetleri, etekler, pamuklu iç çamaşırları ve yumuşak sutyenler tercih edilmelidir. Ayakkabılarda ise en fazla 2-3 cm kısa topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir. Yüksek topuklu ayakkabılardan uzak durulmalıdır. Tamamen düz ve çok ince tabanlı ayakkabı yerine 2-3 cm topuklu ayakkabılar vücut dengesi açısından ideal olacaktır. Gebelikte bel çukuru artar ve anne karnındaki ağırlığı dengelemek için geriye eğilerek yürünmektedir. Bu yüzden ayakkabıda ufak bir topuk rahat olmanızı sağlayacaktır. Hamilelikte ayaklar şiş olduğundan ayakkabının biraz geniş olması gerekir. Hamileyken denize girebilir ve mayo veya bikini giyebilirsiniz.

Hamilelikte Ne Giymemeli?

Hamile bayanlar gebelik dönemi boyunca belli sıkan, dar kıyafetler ve kemerler kullanmamalıdır. Naylon ve sentetik olan iç çamaşırlarından uzak durmalıdır çünkü gebelik döneminde vajinal akıntılar artmaktadır. Seçtiğiniz iç çamaşırlarının da vajinal akıntıları kontrol altına almak mümkün ve tedavi sürecine girebilecek boyuta gelecek akıntıların oluşumunda da engel olabilir. Yüksek topuklu ve dar ayakkabılar giymemeliler. Karın ve göbek kısmını sıkan kıyafetler giymemelidir. Dar pantolonlar ve kilotlu çoraplar kullanılmamalıdır. Hamile bayanların bu süreç boyunca kendilerini rahat hissettikleri kıyafetleri tercih etmelidir. Çünkü yaşanan bu süreç insan vücudundaki fizyolojik değişimlerden dolayı stres ve sıkıntı yaşatmaktadır. Birde kıyafet ve ayakkabılarınız sizi sıkarsa gün içinde kendinizi iyi hissetmeyecek ve rahatsız olacaksınızdır.

Hamile Kıyafetlerinde Modeller

Hamile bayanlar her gecen gün biraz daha büyümekte olan karınlarında dolayı kimi zaman kıyafet bulmakta zorlanabiliyor ve rahatlıkla istediği modelleri giyemiyorlar. Hatta bazı bayanlarda bu durum duygusal olarak etkileyebilmektedir. Hamilelik döneminde kilo alınmaktadır. Artık günümüzde bol bol hamile kıyafetleri üretilmektedir. Hamile bayanlar için birçok markanın çeşitli tasarımlar ve rahat kıyafetlerini görebiliyoruz. Bu sayede hamile bayanlarda tarzlarından vazgeçmeden çok rahat ve güzel modeller bulabilirler. Modeller arasında sizi sıkmayan her renkten rahat elbiseler bulmak çokta zor değil. Hamile pantolon ve alternatiflerinde de çok çeşitler olmaktadır. Hamile bayanların üst giyimde alternatifleri daha fazla olduğunu görülmektedir. Ayrıca üst giyimde göbek bölgesinde güzel komik baskılı resimli ve yazılar olan tişörtlerde günlük hayatınızda rahat kullanım sağlayacaktır.

 

Hamileler Özel Günlerde Nasıl Giyinebilir?

Kadınlar özel gecelerde her zaman şık görünmek isterler. Düğün, nişan ve doğum günleri gibi özel günlerde kadınların en büyük problemleri en şık abiye modelini bulabilmektir. Hamile bayanların gün geçtikçe kilo alması ve vücuttaki bir takım değişikler, özel günlerde şık olmalarına engel değildir. Her sezonda değişen abiye kıyafetleri tasarlayan tasarımcılar hamile bayanları da unutmamaktadır. Her mevsime uygun hamileler için uygun modeller bulabilmek mümkündür. Hamile bayanların vücut yapılarına uygun, şık ve aynı zamanda rahatlığı bir arada bulunduran modeller hamile bayanlar büyük beğeni ile tercih etmektedir. Ayrıca her sezonda olan moda ve detayları bu modellerde de son derce başarılı kullanılmaktadır. Her geçen gün birbirinden farklı modelin piyasaya sunulduğu bu sezonda, hamile bayanların hem rahatlıkları hem de şıklığı ön plana çıkmaktadır.

YORUMSUZ

CEVAPLA