Hamilelikte Abiye Giyim

0
1564
hamilelikte abiye giyim, hamilelikte abiye kıyafet seçimi, hamile abiye giyim modelleri

Hamilelikte Abiye Giyim

Hamile olduktan sonra aylarınız ilerledikçe acı bir gerçeğin farkına varırsınız. Artık eski kıyafetleriniz size olmuyordur. Bu nedenle hamile giyim bölümünden kendinize uygun olan kıyafetleri almaya başlayabilirsiniz. Hamile giyim kıyafetleri genelde salaş ve bol elbiselerden oluşmaktadır. Çünkü hamilelik döneminde rahatlık en çok isteyeceğiniz şeylerden bir tanesi. Hamile kıyafetleri seçerken hem sizi hem de bebeği sıkmayacak kıyafetler seçmenizde fayda var. Günlük yaşamda seçebileceğiniz kıyafet modeli epey olabilir fakat konu özel günlere geldiğinde biraz zorluk çekebilirsiniz. Hamilelikte abiye giyim anne adaylarını biraz zorlayabilir. Çünkü hamile abiye kıyafetler çoğu yerde bulunmamakta veya zevkinize uygun olmamaktadır. Hamilelikte abiye giyim nasıl olmalı? Hamilelikte abiye giyim seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

hamilelikte abiye giyim, hamilelikte abiye kıyafet seçimi, hamile abiye giyim modelleri

Hamilelikte Abiye Giyim Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eskisine göre hamile kadınların işi daha da kolay. Çünkü eskiden normal hamile kıyafeti bile bulmak o kadar zordu ki! Şimdi en azından her tarza uygun hamile kıyafetler buşabilmek mümkün. Hamile bayanlar abiye kıyafet seçerken hem şıklığı ile dikkat çekmek istemekte hem de bolluğu ile rahatlığı sağlamak istemektedir. Eğer gideceğiniz düğün bir yaz düğünü ise sıcak havalar sizi biraz bunaltabilir. Bu yüzden şifon gibi terletici kumaş türlerinden ziyade penye tarzı kumaşlar seçebilirsiniz. Abiye kıyafet denilince akla illa ki uzun kabarık elbiseler gelmesin. Şık bir tunik ile de düğün şıklığı yaratabilirsiniz. Ayrıca tunik giyerek fazla kilolarınızı kapatabilmeniz de mümkün.

Bahar aylarındaki bir düğüne katılacaksanız şık bir hamile pantolon ve abiye bluzlar ile yapacağınız kombinler düğünde gayet iddialı olmanızı sağlayabilir. Ama yok ben illa uzun elbise giymek istiyorum diyorsanız belden itibaren bollaşan kloş elbiseler tercih edebilirsiniz. Ayrıca düz renk elbiseler seçerek kendinizi olduğunuzdan daha önce gösterebilirsiniz. Dar abiye elbiselerden olabildiğince uzak durmalısınız. Çünkü bedeninizi sıkan bu elbiseler kan dolaşımını zorlayarak ödem oluşmasına neden olabilir. Bulunduğunuz aya göre seçebileceğiniz abiye kıyafetleri ne kadar bol alırsanız sağlığınız açısından o kadar iyi olur.

YORUMSUZ

CEVAPLA