Hamile Kalmanın Kolay Yolları Nelerdir?

0
459
hamile kalmak
hamile kalmak

Birçok çift bebek sahibi olmak için çeşitli yol ve yöntemleri denemektedir. Kimi çift beslenme yolunu iyi kullanarak hamile kalma şansı denerken, kimisi işi inanç boyutuna kadar taşımaktadır. Peki hamile kalmanın kolay yollarını bilimsel yoldan hiç incelediniz mi? Sonuç olarak kadının ve erkeğin fizyolojik yapısı dış dünya ile bağımlı ve paralel bir şekilde hareket etmektedir. Bu yüzden cinsel birlikteliğinizi yapacağınız zaman oldukça önemlidir.

En Uygun Hamile Kalma Tarihi Ne Zamandır?

Birçok kadın, hamile kalmak için ayın hangi döneminde cinsel birlikteliğin etkili olabileceği sorusunu sormaktadır. Kadınların doğurganlık yapısında çeşitli evreler bulunmaktadır. Bir kadının en doğurgan dönemi yumurtlama dönemi öncesindeki kısa zaman dilimidir. Örneğin düzenli bir adet gören, yani 28 günde bir adet olan kadının yumurtlama süreci adet bitiminden 14 gün sonra başlar. O zaman bu kadının hamile kalabilmek için en uygun zaman adet bitiminin 10 gün sonrasıdır.

Ne Sıklıkla Cinsel İlişkiye Girilmelidir?

Bazı çiftler her gün ilişkiye girilirse hamile kalma olasılığının yükseleceğine inanmaktadır. Lakin bu yanlış bir görüştür. Çünkü erkeğin biyolojik yapısı her gün ilişkiye girdiği zaman sperm kalitesinde düşüşe neden oluyor ve bu nedenle hamile kalma şansını azaltmaktadır. Bunun yerine araya 3 4 günlük bir zaman dilimi koyularak haftada iki kere cinsel ilişki en uygun görülenidir.

Anne Adayının Rolü Nedir?

Hamile kalma sürecinde erkek kadar, anne adaylarının da dikkat etmesi gerekmektedir. Düzensiz bir yaşam, düzensiz beslenme, zararlı yiyecek ve içecekleri kullanmak gibi etkenler anne adayının hamile kalmasını güç bir duruma sokmaktadır. Kronik hastalıkları olan kadınlar ise doktora giderek bu durumun hamilelik süreci ile bağlantısını öğrenmeleri gerekmektedir.

Hamile Kalmak İçin Tıbbi Yöntemler

Hamile kalmakta problem çeken çiftlerin en uğrak noktalarından biri jinekoloji uzmanlarıdır. Burada görev yapan doktorlar gerekli tetkik ve incelemeler ardından anne adayından bazı konularda önerilerini uygulamasını isteyebilir. Örneğin yiyeceği yemek türlerinden, kullanması gereken ilaçlara kadar birçok yöntem önerebilir. Verilen bir yiyecek listesi ya da verilecek bir ilaç listesi kullanım dahili sonrasında kadının hamilelik şansını arttırabilir.

YORUMSUZ

CEVAPLA