Hamile Kalma Şansını Arttıran Öneriler

0
392
hamile kalabilmek
hamile kalabilmek

Günümüzde birçok çift bebek sahibi olmak için uğraşıyorlar. Son 30 yıllık süreçte tüketimin kontrolsüz bir biçimde artmasından dolayı anne adayları biyolojik olarak değişime uğradıkları için hamile kalma şansları çeşitli etkilerden dolayı düşmektedir. Bu da çiftler arasında bazen huzursuzluklara neden olabiliyor. Doktorlar ise bu konularda bazı yapılabilecek önerileri sıralayarak anne adaylarının hamile kalma şanslarının yükseleceğini öne sürmektedirler. İşte hamile kalma şansınızı arttıracak önerileri sıralayacak olursak,

Beslenme Alışkanlıklarınızı Düzenleyin

Eğer bir çift bebek sahibi olmak istiyorsa anne adayı beslenme düzeni kazanmalı ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmelidir. Kafein içeren içecekler, sigara ve alkol gibi zararlı yiyecek ve içeceklerin vücuda alımı durdurulmalıdır. Çay içen anne adayları çayı şekersiz içmeleri gebe kalma şansını arttıracaktır.

Strese Elveda Deyin!

Büyük şehirler, trafik, iş problemleri derken günümüzün en yaygın hastalığı ne yazık ki stres oldu. Stres sahibi olmayan bir insan bulmak neredeyse güç bir durum. Stresli durumdan kurtulmak için bir kaç küçük öneri ise, uyku düzeninizi sağlayın. Düzenli beslenin, neşenizi kaçıracak ortam ve olaylardan uzak durun.

İdeal Kiloya Ulaşın

Hamileliğin önündeki en büyük engellerden biri de fazla kilolardır. Eğer anne olmak istiyorsanız bir an önce diyetisyen ve kadın hastalıkları uzmanı olan doktorlarınıza giderek hamile kalabilmek için ideal kilo aralığını öğrenin ve o kiloya gelmeye çalışın.

Sadece Kadın mı? Hayır… Baba Adayı da Düzene İhtiyaç Duyar!

Unutmayın, bebek istediğiniz zaman bu sadece anne adayının bir problemi değildir. Baba adayları da kendilerine düzen vermektedir. Örneğin baba adaylarının içtiği sigara ve alkol bebeğin genetiği üzerinde etkilidir.

Spor Yapın

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin, beslenme ve uyku düzeni kazandıktan sonra zararlı yiyecek ve içeceklerden uzak durmaları gerekmektedir. Bunun dışında çiftler spor yaparak dinç bir vücut ile bebeklerinin geleceğini garanti altına alabilirler.

YORUMSUZ

CEVAPLA