Gebelikte Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

0
1095

Mucizevi bir süreçtir gebelik. Anne adayı, gebeliğini öğrendiği andan itibaren vücudu ile birlikte psikolojik olarak ta değişime girmektedir. En erken 4.haftada öğrenilen gebelik başlangıcından itibaren anne adayları, değişecek olan vücuduna en rahat ve hafif giysileri seçmekle işe başlamalılardır.

Gebelik Ne Zaman Belli Olur?

Anne adayları bir an evvel hamile oldukları belli olsun ister. Yolda, hastanede, okulda ya da markette tabiri caizse hamilelik saygısı görmek isterler insanlardan. Ev içindeki aile ilişkilerinde de durum böyledir. Anne adayı karnını belli edecek kıyafetler tercih edebilir. Bazı istisna durumlarda anneler göbeklerini saklayabilirler. Genelinden bahsetmek gerekirse bir kadının karnı 5.ayın sonlarına doğru belirginleşmeye başlar. İlk 5 ay gebeler, hamile kalmadan önceki kıyafetlerini giymeye devam edebilirler. Bu yapıya göre değişmekle birlikte 7.aya kadar da normal bir göbek edasıyla anne adayları kendini bulabilir. Bebek kendini belli etmeye başladı anda anneler için ilk tercih konfor olmalıdır. Mevsim farkı gözetilmeden, penye kumaşlardan yapılmış, çok fazla sıkmayan, bol kıyafetler tercih edilmelidir.

en-trend-2015-hamile-kıyafetleri-nasıl-olmalı5-900x1200

Hamilelerin Pantolon Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

Büyüyen göbeği göze alarak belden ayarlamalı, beli lastikli iki ya da üç pantolon tüm gebeliğin rahatça geçirilmesine fayda sağlar. Tüm vücuttan kilo alımı varsa likralı pantolonlar alınmalıdır.

Hamilelerin Elbise Ya Da Etek Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

Gebelikte en rahat olan giyim mutlak elbisedir. Elbise kullanmayı seven anne adayları, elbiselerinin belden ayarlamalı modellerden olmasına dikkat etmelidirler. Ayak bileğini geçmeyecek uzunlukta olmalıdır. Düşme ve takılma ihtimalleri düşünülerek elbise seçimleri yapılmalıdır. Etek seçimlerinde de aynı doğrultuda belden ayarlanabilen ve yürümeye engel olmayacak kumaşlardan olmasına dikkat edilmelidir. Tasarruflu olmak adına 9 ayı tamamlayacak yapıda elbiseler seçilmelidir.

Hamilelerin Bluz Ya Da Gömlek Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

Üst giyim gebelerde en önemli parçalardan oluşmalıdır. Rahatlık düşünülerek uzun vadeli giyime uygun olan üstler seçilmelidir. Hamileliğin bitimiyle emzirme dönemi başlar. Emzirme döneminde de giymeye uygun, önü düğmeli modeller tercih edilirse anne adayı kıyafetlerini daha çok kullanmış olur. Bel genişliği olan bluzlar, ayarlanabilir gömlekler anne adayları için özel olarak üretilmektedir.

Hamilelikte Vazgeçilmez Olan Bahçıvan Pantolonlar Nasıl Seçilmelidir?

Bahçıvan pantolonlar hem şık bir görünüme hem de rahatlığa neden olduğu için hamileler tarafından seçilmektedir. Bahçıvan pantolon seçerken likralı olmasına, belden ayarlanır olmasına ve omuz askılarının ayarlanabilir olmasına dikkat edilmelidir. Bahçıvan salopet elbiseler ve bahçıvan pantolonlar her dönem gebelikte çokça tercih edilmektedir.

Gebelikte İç Çamaşır Seçimi Nasıl Olmalıdır?

%100 pamuktan yapılmış, yüksel belli külotlar, hem karnı kavradığı için, hem de rahat olduğu için tercih edilmelidir. Sutyen seçimlerinde ise göğüs büyümesi göze alınarak, emzirme döneminde kullanıma uygun, üstten açılmalı, penyeden yapılmış, balensiz modeller tercih edilmelidir.

YORUMSUZ

CEVAPLA