Evlilikte Seni Seviyorum Sözü

0
1373

Evlenen herkesin tek hayali bir ömür boyu sevmek ve sevilmektir. Ancak modern hayatın bitmek tükenmek bilmeyen koşturması, değişen estetik ve güzellik anlayışı, beklentilerin artması, maddi ve manevi bunalımlar, eşlerin ailelerinden kaynaklanan sorunlar, çocukların sorumlulukları gibi sayısız problem yüzünden ilişki başlarken var olan sevgi zamanla azalmaya başlar. Ya da sevgi hep daimidir, ancak bu sevgiyi gösterecek sabır, uygun ortam veya sakin kafa artık kalmamıştır. Eşler arasında ciddi bir problem ya da beğeni kaybı yaşanmamışsa, bu sevgiyi canlandırmak, hatta daha da pekiştirmek mümkündür. İşte bunun için bazen sadece “seni seviyorum” diyebilmek yeterlidir.

Evlilikte “Seni Seviyorum” Sözü Neden Daha Az Söylenir Hale Gelir?

Evlilik öncesinde günde onlarca kez yüz yüze, mesajla, ya da telefon konuşmasıyla söylenen “seni seviyorum” sözü evlendikten bir süre sonra daha az söylenmeye ve zamanla unutulmaya başlar. Bunun temel sebebi geçen yıllar içinde eşlerin birbirlerini cepte garanti olarak görmeleridir. Zira artık evlenmişlerdir, zamanla birçok sorun yaşamışlardır ve bu sorunlara rağmen evlilik hala devam etmektedir. Kimi zaman yazılı ve görsel medya haberlerinde kendisini terk eden eşin peşinden koşan, “seni seviyorum, evine dön” diye yalvaran eşlerle karşılaşılmaktadır. Evliyken bir kez bile söylemeye üşendiği sözü, ayrılınca söylemesinin nedeni kaybetme korkusudur ve aslında “seni seviyorum” sözüne ümit bağlamaktır. Eşlerin birbirlerine, günlük hayatın karmaşasında hiç vakit ve yer ayırmayıp kaybedince “seni seviyorum” sözünden medet ummaları, bu sözün büyüsü ve gücünü kanıtlar niteliktedir.

168

Evlilikte Seni Seviyorum Sözü Hangi Sorunları Çözebilir?

Evlilikte “seni seviyorum” sözü; daha çok günlük, sıradan ve halledilmesi kolay sorunlara çözüm olabilir. Örneğin; eşlerden biri özel bir günü unutmuştur, diğer eş çok üzgün ve sinirlidir. İşte bu durumda “seni seviyorum” sözü bir tılsım oluşturup kırgın eşin gönlünü alabilir. Ya da günlük koşturma ve stresten dolayı gerilen sinirlerle eşlerin birbirlerine karşı söylediği kırıcı, üzücü sözlerin olumsuz etkisi “seni seviyorum” sözüyle yok edilebilir. Ayrıca eşlerin fark etmeden yaptıkları yanlış ya da olumsuz bir davranışın sonunda birbirlerinde özür dileyip seni seviyorum demeleri aradaki buzları eritebilir.

Evlilikte Seni Seviyorum Sözünün Yetmediği Durumlar

Evet, “seni seviyorum” sözünün bir büyüsü, tılsımı vardır. Ancak bu tılsım bir yere kadar etki eder. Açılan yara çok büyükse, tamiri zor hatalar yapılmışsa “seni seviyorum” sözü artık etkisini ve anlamını yitirmiştir. Zira bazı hatalarda karşıdaki kişi artık sevilmediğinin farkına varır. Bu hatalar genellikle eşlerin birbirlerine yönelik kasti hataları ve eşlerin ailelerine karşı yapılan hatalardır. İşte bu tür kasıtlı can yakıcı olaylarda, karşıdaki kişi artık sevilmediğini anlar ve eşinin ona “seni seviyorum” demesi hiçbir şey ifade etmez. Zaten “seni seviyorum” sözünün içi boşalmış olur.

YORUMSUZ

CEVAPLA