Doğum Sonrası Fazla Kilolardan Kurtulmak Hayal Değil!

0
408

Bebeğini dünyaya getirmesinin ardından takip ettiği sıkı egzersiz programıyla fazla kilolarından kolaylıkla kurtulmayı başaran Heidi Klum, doğum sonrası kilo vermeye çalışkan yeni annelere ilham kaynağı olmaya da devam ediyor. Kendinize olan özgüveni geri kazanmak ve daha sağlıklı bir hayat yaşamak istiyorsanız, siz de aşağıda yer alan tavsiyelere kulak vererek kilolarınıza elveda diyebilirsiniz.

Çoğu anne bebekleri 1 yaşına basana kadar doğum öncesi kilo değerlerine ulaşamaz. Çünkü fazla kilolardan kurtulmak her zaman sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Yeni doğan bebeğin bakımının verdiği zahmet, anne sütünü artırmak için tüketilen ekstra gıdalarla birleştiği zaman kilo vermek için egzeriz yapmaya neredeye hiç fırsat bulamamanız normal.

Egzersiz yaptıkça hem kilolarınızı verebilir, hem de çocuğunuz için başarılı bir rol modeli olabilirsiniz.

Sakın yarına bırakmayın!

Evet, hemen şuan egzersiz yapmaya başlayın! Önceleri doktorlar arasında kabul gören yargının aksine doğum sonrası fiziksel olarak iyileşme sürecini hızla başlatabilmeniz mümkün. İşin güzel tarafı kendi evinizden hiç çıkmadan dahi spor yapabilmeniz mümkün. Bebeğinizi uyuttuktan sonra günde 10-20 dakika boyunca egzersiz programınızı takip etmeye başlayın. Altı hafta boyunca sebat ederek çalıştıktan sonra vücudunuzdaki olumlu değişimi fark edebilirsiniz.

Sağlıklı beslenin

İster inanın, ister inanmayın: Doğum yapmış olmanıza rağmen hala daha iki kişilik gıda tüketmeniz gerekiyor. Hem bebeğiniz, hem de kendiniz için enerjiye ihtiyacınız var. Yediğiniz yemekler bebeğinizin beslenme düzenini de değiştirebilir. Yani siz brokoliyi severek yiyorsanız, muhtemelen bebeğiniz de brokoliyi çok sevecektir.

Aşırı derecede yağlı gıdaları tüketmekten kaçınmalı, enerji ihtiyacınızı karşılayabilecek az ve öz yemekleri yemeniz tavsiye edilir. Bebek arabasıyla birlikte egzersiz yapabileceğinizi de unutmayın. Gün içinde yarım saatlik bir yürüyüş yapmak hem size hem de bebeğinize iyi gelecektir.

YORUMSUZ

CEVAPLA