Doğum Sigortası Nedir?

0
419
doğum sigortası
doğum sigortası

Günümüzde birçok tehlike durumuna karşı çeşitli sigortalar yaptırıyoruz. Peki bebeğimiz ve anne sağlığı için bir sigorta yaptırmayı düşündünüz mü ? Bu sigortanın gereksiz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Eğer böyle düşünüyorsanız yanlış düşünüyorsunuz, çünkü bugüne yapılan yatırım geleceğinize yapılan yatırımdır. Bu noktada en önemli güvencelerden biri doğum sigortasıdır diyebiliriz. Hamile kalmak isteyen kadınların aile içine gelecek olan bebeğin ve kendi sağlıkları için doğum sigortasını yapmasını şiddetle öneririz.

Bu konuda verebileceğimiz en önemli önerisi ise, doğum sigortası yaptırmayı düşünüyorsanız eğer uzman bir sigorta şirketinden konu ve belge içerikleri hakkında bilgi alınız.

DOĞUM SİGORTASI NE ZAMAN YAPTIRILMALIDIR?

Doğum sigortasının diğer sigortalarından farkı, yatırılacak para teminatı ne zaman ise yaklaşık bir sene sonrası bu sigorta kapsamı başlatılmış olur. Yani çocuğunuz doğduğu zaman yaparsanız teminat işlemini yaklaşık bir sene sonra yararlanmaya başlayacaktır. O yüzden hamilelik başlangıcında veya hamile kalmadan önce anne adayı ve eşi en kısa süre zarfında doğum sigortasını yaptırmaları gerekmektedir.

Başlatılan sağlık poliçesi ile beraber gebelik esnasında doktor masraflarınız ilk sene içerisinde karşılanmaz. Yalnız ikinci sene itibari ile bu masraflar size ödenmeye başlanır. Doğum sigortalarının ise iki çeşidi bulunmaktadır. Eğer limitsiz seçeneği seçerseniz tüm yapacağınız işlemler bu limitsiz sigorta hesabından karşılanacaktır. Eğer limitli seçerseniz teminatınız ile paralel olacak şekilde yakın bir hesap üzerinden gerçekleşecektir.

Doğum sigortası yaptırdığınız zaman genel olarak, doğum esnası boyunca yapılacak tüm işlemler, doğum sonrası kalacağınız oda ve odanızda kalan refakatçinin günlük gideri, bebeğinizin ilk muayenesi, topuktan kan alım işlemleri, aşı işlemleri gibi işlemler sigorta kapsamında görülmektedir.

YORUMSUZ

CEVAPLA