Bir Kadına Asla Söyleyemeyeceğiniz 10 Şey

0
972

Kadınlar ve erkekler arasında yüzyıllardır devam eden çatışma ve anlaşmazlıkların temel sebebi, her ikisinin farklı biyolojik altyapıyla doğmuş olmalarıdır. Yani bir erkeğin olmazsa olmazları ile bir kadının olmazsa olmazları kesinlikle farklıdır. İşte çatışma tam da burada çıkar. Çünkü kadın hayatındaki erkeği, kendi idealindeki erkeğe dönüştürmeye çalışır, erkek de kadını kendi kriterlerine göre bir kalıba sokmaya çalışır. Ancak bu neredeyse imkansızdır. Çünkü hayattan istek ve beklentiler farklıdır.

Kadınlar Ne İster?

Kadınlar; hep haklı, hep güzel ve çekici, en yetenekli ve hamarat, işte ve ede en başarılı ve en iyi anne ve en iyi eş olmak isterler. Kadınlar; özellikle aileleri, vücut ölçüleri, lezzetli yemekler yapma konularında çok hassastırlar. Bu konularda yapılacak en küçük bir eleştiri bile onları çileden çıkarmaya yeter. Zira bu adımlardan her hangi birinde başarısız oldukları söylendiğinde, kadın tam bir bunalıma girer ve erkeği de o bunalımın merkezine oturtturur. İşte o zaman erkek için çıkmaz sokak gelmiştir. Zira ya mantığıyla hareket edip tüm huzurunu kaçırmak adına gerçekleri söyleyecektir ya da huzuru seçip “ben yanlış anlamışım” diyecektir. Elbette ikinci seçenek daha baskındır. Çünkü kadınlara hoşlanmayacağı bir şeyi söyleyebilmek, bir bakıma ilişkideki gemileri yakmaktır.

Kadın Olmanın Dayanılmaz Ağırlığı

Kadınlar; toplumda, ailede ve işte onlara yüklenen sorumlulukların altında ezilmemek için kendilerine bir koruma kalkanı edinirler. Bu görünmez kalkan onların beyinlerine daha çocukluktan yerleşir ve tüm hayat bu kalkanla birlikte geçer. Kadın aklına esen her şeyi yapamaz. Çünkü öncelikle bir babanın kızıdır ve kötü bir durumda Ahmet’in, Mehmet’in kızı bunları yapmış denilmesini istemez ve kendini bu güç kalkanıyla korur ve frenler. Kadınlar; birinin eşidir ve her hareket ve davranışını planlı yapmak zorundadır. Zira olumsuz bir sonuçta, Ali’nin, Veli’nin eşi yapmış denecektir. Oysa kadın bunu hiç istemez. Kadınlar; birinin veya birilerinin annesidir. Her eyleminde bunu düşünmek durumundadır. Ayşe’nin, Hasan’ın annesi yanlış işler yapmış denilmesine dayanamaz. İşte tüm bunlar kadınları detaycı düşünmeye ve hareket etmeye zorlamaktadır. Bu zorlukların sonucunda, anlaşılması ve memnun edilmesi güç bir kadın imgesi doğmaktadır.

Kadınlara Asla Söylenmemesi Gereken 10 Şey

  1. Sen bu aralar biraz kilo mu aldın?
  2. Saçının bu rengi sana hiç yakışmamış.
  3. Annem bu yemeği daha güzel yapar.
  4. 25 değil, 35 gösteriyorsun.
  5. Yıldönümü kutlamak gereksizdir.
  6. Annem artık bizimle yaşayacak, haberin olsun.
  7. Yaşını başını almış bir kadınsın.
  8. Saçını şu manken gibi yaptırsan daha güzel olursun.
  9. Bunlar genç işi sana yakışmıyor.
  10. Aileni hiç sevmiyorum

Kadınlarla İyi Geçinebilme Formülleri

Kadınlarla iyi geçinmek ve çatışma yaşamak istemeyenlerin, öncelikle nezaket sınırları içinde davranmayı alışkanlık haline getirmeleri, her cümlenin başına minik sevgi sözcükleri eklemeleri ve kadınlara sevildiğini hissettirmeleri gerekmektedir.

 

 

YORUMSUZ

CEVAPLA