Bir Erkeğe Asla Söyletemeyeceğiniz 10 Şey

0
843
bir erkeğe söyletemeyeceğiniz 10 şey

Erkekler ve kadınlar doğaları ve biyolojik donanımları gereği çok farklı mantık ve işlem yeteneğine sahiptirler. İşte bu nedenle kadınlar için çocuk oyuncağı olan şeyler, erkek için tam bir işkence olabilir ya da tam tersi bir durum söz konusudur. Erkekler sonuç, kadınlar süreç odaklı olduklarından, erkekler daha genel düşünüp anında karar veririler, kadınlar ise detaylara öyle bir takılırlar ki çözüme ulaşmak imkansızlaşır. Yani kadın mantığıyla erkekleri değerlendirip yargılamak, erkek mantığı ile kadınları anlamaya çalışıp değerlendirmek, boşa kürek çekmekten öteye gidemez.

Erkekler Ne İster?

Erkekler için hayattaki en önemli şeyler, güzel bir kadın, lüks bir araba, cepte bol paradır. Bunlardan gerisi kafa yormaya gerek olmayan detaylardır. Ayrıca erkek iş yerinde en güçlü ve en başarılı, her ortamda en havalı, çekici ve eğlenceli, evde en otoriter, en çok sevilen, hep saygı duyulan ve bir bebek gibi şefkat gösterilen olmak ister. Bunlar iyi hoş da hepsinin bir arada olduğu bir erkek henüz dünyaya gelmedi.

bir erkeğe asla söyletemeyeceğiniz 10 şey

Erkeklerin En Hassas Olduğu Konular Nelerdir?

Erkeklerin en hassas oldukları konular sekste başarı ve güç, paranın tek sahibi olma, koşulsuz sevilme ve sayılma, evdeki otoritenin tek kaynağı olmadır. Erkek, en yorgun, halsiz gününde bile sekste harikalar yarattığını duymak ister. Ancak böyle olmadığını gören kadın için her daim bunu söylemek pek de mümkün olmaz. Evdeki para hakimiyeti tamamen kendisinde olsun ister. Ama kendi parasını kazanan kadının da bitmek tükenmek bilmeyen maddi beklentileri vardır. Erkek koşulsuz sevgi ve saygı bekler. Ancak hiçbir sevgi ya da saygı koşulsuz olamaz. Sevgi ve saygı görmeyen kadının bunu erkeğe sunması çok da beklenemez. Erkek özellikle evdeki otoritenin tek kaynağı olmak ister. Ancak sadece işe gidip eve gelince de elinde kumandayla kanepede uyuklayan bir kocanın otorite gücü ziyadesiyle zayıftır. Çünkü kadın hem işe gider hem evi idare eder hem de çocukların tüm bakım, eğitim ve sosyal ihtiyaçlarıyla ilgilenir. Bu durumda erkek evdeki otoritesini çoktan kaybetmiştir de haberi yoktur.

Erkekler Neleri Asla Söylemezler?

  1. Evet, aşkım sen haklısın.
  2. Tatillerde ilk önce senin ailenin yanına gidelim.
  3. Sen çok yoruluyorsun bu hafta temizliği ben yapacağım.
  4. Birlikte alışverişe çıkmayı çok özledim.
  5. Sana bir ek kart çıkartalım da rahat rahat alışveriş yap.
  6. Bebeğimiz olunca adını sen koy ya da oğlumuza senin babanın adını koyalım.
  7. Sana daha çok vakit ayırabilmek için arkadaşlarımla halı saha maçını iptal ettim.
  8. Her gün menemen yemek zorunda olmamıza bayılıyorum.
  9. Kredi kartının limitini bitirmiş olmanın ne önemi var.
  10. Bu akşam olmaz, başım ağrıyor.

 

YORUMSUZ

CEVAPLA