Anne Olmanın En Güzel 6 Yanı

0
1025

Anne olmak bir kadının yaşadığı en özel zamanlardandır. Kız çocuklarının çocukken oynamaya başladıkları annelerini taklit ederek başlayan evcilik oyunları ile anneliğe adım adım hazırlandıkları zamandır aslında en dürüst şekillendikleri zamandır.

Anne olmaya karar vermek, kendini hazır hissetmekle alakalıdır. Anne olmayı istemek ikinci basamak ve anne olarak bebeğinize kavuşmak bambaşka dönemlerdir. Bu dönemler hayatınızda size bağlı olacak bakacağınız kendinizden bir parça canınızdan kopacak bir canı dünyaya getirmek ona bakmak, onu sevmek gerçek aşkın ta kendisidir.

Annelik küçük ayakları koklayarak mutlu olmak, bezinden gelen kokulara sevinmektir. Bebeğinizin içinizde atan kalbinin minik seslerine kulak verdiğinizde anlayacağınız en donanımlı meslektir. 24 saat hiç tatili olmayan bir süreçtir. Annelik hamilelik ile başlasa da doğumla birlikte gerçek kimliğini kazanabilir. Bir kadın önce babasının-annesinin prensesi, daha sonra eşinin en çok sevdiği kadın olsa da asıl kimliğine, benliğine anne olduğunda kavuşur. Her şeyden önce o bir annedir. Bebeği her işten, herkesten daha değerlidir.

barc4b1c59f-271

Anne Olmanın Olumlu Yönleri

  • Bir erkek çocuk annesi olacaksanız bu sizin için çok güzel bir yön içerir. Erkeklerin ilk aşkları anneleridir. Kız bebekler de ise babalarına düşkün olsalarda en çok annelerine benzemeleri, anneleri mutlu eden yönleri arasında yer alır.
  • Anne olmadan önce sabırsız olan kadınlar, anne olduktan sonra sabırlı olmayı kriz anlarını avantaja çevirmeyi öğrenirler. Her işi kimseye ihtiyaç duymadan yapabilirler. Anneler kolaylıkla empati kurabilmeyi çok iyi becerirler
  • . Vicdan duyguları anne olduktan sonra daha da gelişir. Az uyumalarına rağmen bebeklerinin her işini yapabilmeyi daha çok işi kısa sürede yapabilmeyi öğrenirler.
  • Bir cana hayat vermek, düşüncesi bile bir kadını mutlu etmeye yetebiliyorken onun hayatı boyunca yanında olacağınızı bilmek, hayata sizin hazırladığınız bir birey yetiştirmek. Bir kadının kendisini en güçlü geçireceği zaman dilimini bulmasıdır.
  • Kız çocukları, memelerinin neden ergenlik döneminden itibaren büyüdüklerini merak ederler ve bu sorunun cevabını anne olunca anlarlar. Anneliğin en güzel yanlarından biride bir canlının hayata tutunabilmesi için sizin canınız acıyarak verdiğiniz sütünüzden geçtiğini bilmektir. Memelerinizin gerçekte ne işe yaradığını anne olunca anlayacaksınız.
  • Enerjik olmak için bir sebebiniz olacak. Anne olmak hasta olduğunuzda bebeğinize bulaşacak korkusuyla rahatça hasta olamayacağınız bir zaman dilimine girmektir. Kendinize bebeğiniz için iyi bakmaya mecburiyettir. Kalabalık sofralarda sadece bebeğinize yemek yedirebilmek için cıvıl cıvıl tabaklar hazırlamaktır. Aile olduğunuzu hissetmenin en güzel halidir. Kimsenin anlayamadığı bir ortak dil elde edebileceksiniz. Mutlu olmak için başka bir sebebe ihtiyacınız olmayacak.

Anne olmak kendinden çok düşündüğün hayatının her anını minicik ellerine, bakmaya doyamadığın gözlere, içine çektikçe koklamak isteyeceğin küçücük bir canı hayatının tam ortasına koyduğun zamandır. Âşık olduğunuz adama olan sevginizin aslında bebeğinize duyduğunuz aşkın yanında kıyaslanamayacağı gerçeğini de hesaba katmalısınız. Her kadın annelik duygusunu yaşamalı ve eğer istiyorsanız hemen harekete geçmeli minicik ayaklara nasıl âşık olacağınızı görmelisiniz.

YORUMSUZ

CEVAPLA