Ağlayan Bebeği Susturmak İçin Süper Taktik

0
533

Gecenin bir yarısı bebeğinizin ağlama sesine uyandıysanız, üstelik neden ağladığına dair herhangi bir fikriniz de yoksa; ABD’li Dr. Robert Hamilton’un verdiği ağlayan bebeği susturma taktiğinden faydalanabilirsiniz. Şaşırtıcı ama gerçekten de bu yöntemin uygulandığı bebeklerin sesi birden kesiliyor!

Yenidoğan bebeklerde daha çok işe yarıyor

Özellikle yenidoğan bebeklerin sürekli ağlaması, ebeveynler için uykusuz geceler geçirmeye ve sabaha kadar ayakta dikilip yorulmaya yol açabiliyor. Acıktıklarında, yorulduklarında veya canları başka herhangi bir şeye sıkıldığında ağlayan yenidoğan bebekleri susturmak ise sanıldığı kadar kolay değil. “Pış pış” şeklinde dinginleştirici sesler çıkarmak, bebeği kucakta veya beşikte sallamak gibi yöntemler de bazen kâr etmeyebiliyor.

Uygulaması gayet basit

ABD’de yaşayan Dr. Robert Hamilton, tam da bu durumun bir çözümünü bulduğunu öne sürüyor. Çok basit bir tutuş tekniği sayesinde bebeklerin ağlamaya son vereceğini söyleyen Hamilton’un uyguladığı taktiği siz de aşağıdan izleyebilirsiniz:

YouTube kanalına yüklediği videoyla isteyen herkesin bu yöntemden faydalanabilmesini sağlayan pediatrist Hamilton, yaptığı hareketin ağlayan bebekleri susturmak için gayet ideal bir taktik olduğunu söylüyor. Ağlayan bebeklerini bir türlü susturamayan ebeveynlere yardımcı olan bu taktiği siz de uyguladığınız takdirde sonucunu yorum kısmından paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.

Bebeği susturma taktiği nasıl uygulanır?

Minik bebeğin kollarını göğüs hizasında birleştirerek yüzü aşağıya bakacak şekilde bebeği sağ elinizle tutun. Daha sonra sol elinizi kullanarak 45 derecelik açıyla bebeğin poposunu kavrayın ve ayaklarını sağa sola nazikçe sallayın. Bunu yaparken bebeği aşağı yukarı yönde kaldırarak rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Bebeğin bir anda sakinleşmesini ve ağlamayı kesmesini sağlayan bu taktik işe yarıyor gibi gözüküyor.

Yine 45 derecelik açıyla bebeği bezinden tutup dikey eksende salladığınız takdirde de ağlama sesinin kesilmesine şahitlik edebilirsiniz.

YORUMSUZ

CEVAPLA